Stark U-Plow S
U-Aura001[83]
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
U-Aura001[83]
U-Aura003[52]
WP_20180214_12_17_05_Pro
U-Aura002[31]
WP_20180214_12_17_05_Pro
WP_20180214_12_17_05_Pro
WP_20180214_12_17_05_Pro
Stark U-plows under 10 t 3
WP_20180214_12_17_05_Pro
previous arrow
next arrow
RELAX - STARK
SMOOTH MOTION - STARK
FLOATING FRAME- STARK
STARK FIT
STARK » Auraus » STARK RELAX U-aura, S-malli

STARK RELAX U-aura, S-malli

Huippuluokkaista lumen ohjailtavuutta

STARK RELAX U-aura, S-malli – Huippuluokkaista lumen ohjailtavuutta

S-malli soveltuu käytettäväksi 3-5 tonnin koneissa. Patentoitujen teknologioiden ansiosta U-auran käyttötehokkuus, työn jälki ja työturvallisuus ovat erinomaisia. U-Auralla lunta voidaan tehokkaimmin kerätä, siirtää ja pakata penkkoihin.

S-Malli on ketterä ja tehokas jolloin se soveltuu parhaiten kiinteistöjen vaativiin ja ahtaisiin kohteisiin.

Vankka rakenne ja käytännölliset ominaisuudet:

STARK RELAX U-aura – Tehokkuutta ja turvallisuutta aurauksiin.

RELAX - Stark

RELAX – UNIKT PATENTERT BLADSYSTEM

RELAX-bladsystemet holder plogbladene låst. Plogsporet er jevnt, og det dannes betydelig mindre sammenpakket snø.

Når bladet treffer en hindring, frigjøres bladets låsesystem, bladhuset dreier bakover og bladet passerer over hindringen. Dette beskytter føreren, redskapet og grunnmaskinen mot kollisjonsskader.

Plogen med RELAX-bladsystemet kan presses mot den pløyde overflaten, slik at fastpakket snø kan fjernes.

Slik fungerer RELAX-bladsystemet:

  • Bladhuset låses mekanisk ved hjelp av tre ledd (figur 1).

  • Når belastningen øker, frigjøres låsen og bladhuset utfører en rask og omfattende unnvikelsesbevegelse (figur 2).

  • Når belastningen opphører, returnerer fjæren bladhuset tilbake til låsen (figur 1).

  • Bladets frigjøringskraft kan justeres trinnløst ved å endre vinkelen på leddene (figur 3).

The greater the angle between the joints (Figure 1.), the lighter the lock will open. WHEN TIGHTENING THE NUT the release force DECREASES, WHEN LOOSENING THE NUT the release force INCREASES (Figure 3.).

SMOOTH MOTION - Stark

SMOOTH MOTION -SIIPIKÄÄNTÖJÄRJESTELMÄ

Patentoitu SMOOTH MOTION -siipikääntöjärjestelmä, jossa on kaksi hydraulisylinteriä äärimmäisen tarkkaa, hallittua ja laajaa U-auran sivusiipien liikettä varten. Aura on helppokäyttöinen ja tarjoaa erinomaisen työtuloksen.

Sivusiipien liikkeen nopeus ja liikkeen voima pysyvät vakiona koko liikkeen aikana ilman äkillisiä muutoksia. Helppo hallittavuus lisää tehokkuutta ja turvallisuutta. Laaja liikkeen alue helpottaa lumen keräämistä, kasoittamista ja kapeaa aurausta (Kuvat 1, 2, 3).

FLOATING FRAME- Stark

FLOATING FRAME -KELLUNTAJÄRJESTELMÄ

FLOATING FRAME -teknologia mahdollistaa erittäin hyvän työnjäljen.
Kellunta mahdollistaa työlaitteen myötäilemisen tarkasti maanpinnan mukaan, kun työlaite pääsee kellumaan pysty- ja vaakasuunnassa (Kuva 1.) peruskoneesta riippumatta.

FLOATING FRAME -kelluntajärjestelmä on sijoitettu työlaitekiinnikkeen luokse (Kuva 2.). Kellunnan sijoitus ja kellunnassa käytetyt liukulevyt (Kuva 3.) vähentävät laitteen pomppimista työn aikana. Liukulevyt ovat huoltovapaat (ei tarvitse voidella). Kellunnan sijoitus työlaitekiinnikkeen luokse mahdollistaa myös kääntörungon hyötypainon ja hyvän painopisteen työlaitteelle.

Stark FIT

STARK FIT

STARK FIT on työlaitekiinnikejärjestelmä, joka mahdollistaa nopean kiinnityksen vaihdon eri peruskoneiden välillä.

Huolella suunnitellun mitoituksen avulla STARK FIT mahdollistaa yli 50 erilaisen työlaitekiinnikkeen käytön samassa työlaitteessa. Tämä lisää työlaitteen monikäyttöisyyttä ja jälleenmyyntiarvoa.

Järeän mitoituksen vuoksi (16 kpl x M24) se soveltuu myös suurimpien työlaitekiinnikeiden asentamiseen.

STARK RELAX U-plows working position: wings parallel
1. Lumentyöntö kuten puskulevyllä
STARK RELAX U-plows working position: wings forward
2. Lumen pakkaus kasaan
STARK RELAX U-plows working position: wings backward
3. Lumen keräys peruuttamalla
STARK RELAX U-plows working position: wings in angle to the right
4. Lumenpoisto / -auraus oikealle puolelle
STARK RELAX U-plows working position: wings on angle to the left
5. Lumenpoisto / -auraus vasemmalle puolelle
STARK RELAX U-plows working position: wings on Z-position angled to the right
6. Lumenpoisto oikealle puolelle pienemmällä kokonaisleveydellä
STARK RELAX U-plows working position: wings in Z-position angled to the left
7. Lumenpoisto vasemmalle puolelle pienemmällä kokonaisleveydellä

VIDEOT - Laite toiminnassa

Mistä ostan?

Voit ostaa STARK-lisälaitteita useimmista alan liikkeistä Suomessa. Alla pääyhteistyökumppanimme.

Voimmeko kertoa lisää?

Haluatko kuulla lisää tuotteistamme? Ota meihin yhteyttä oheisella lomakkeella, ja olemme sinuun yhteydessä.